ВО "Свобода"

ENG

12 березня
Юрій Ноєвий: Литва ‒ союзник України в боротьбі проти Росії та лібералізму
Юрій Ноєвий: Литва ‒ союзник України в боротьбі проти Росії та лібералізму

10-12 березня 2018 року члени Політради Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Юрій Ноєвий і Руслан Андрійко разом із представниками "Правого сектора" і "Національного корпусу" відвідали з робочим візитом Литву. Українські націоналісти долучилися до відзначення річниці відновлення литовської незалежності, а також провели зустрічі із місцевими політиками правоцентристського спрямування.

На початку візиту, що припав на Шевченківські дні, 10 березня учасники делегації поклали квіти до пам'ятника Кобзареві, розташованому на Українській алеї у Вільнюсі.

11 березня українські націоналісти взяли участь в урочистому Марші на честь 28-ї річниці відновлення незалежності Литви. Під час заходу з вітальним словом до литовців звернувся Юрій Ноєвий.

"Україну і Литву поєднують добрі відносини у минулому. Ми разом ставали в обороні наших держав. У славній перемозі на чолі з князем Острозьким у битві під Оршею над Московією кувалося наше братерство. Литовська держава надавала підтримку ОУН на чолі з Коновальцем. Ми співпрацювали в рамках Антибольшевицького блоку народів. Українці брали участь у протистоянні з окупантом 28 років тому у Вільнюсі. Литва допомагає Україні зброєю у війні з Росією, коли інші тільки говорять. Ми вдячні за це! Ми підтримуємо опозицію литовців до антинаціонального лібералізму. Україна ‒ для українців. Литва ‒ для литовців. За вільну Європу!" ‒ сказав у своїй промові націоналіст.

Цього ж дня свободівці обговорили з представниками партії "Литовські націоналісти та республіканці" досвід місцевого самоврядування. Саме активісти цієї партії є також і співорганізаторами національної автономної громади "Ужупіс", яка ефективно протистоїть неефективній міській владі Вільнюса.

12 березня відбулася зустріч із депутатом Сеймасу Литви Лаурінасом Кащунасом. Представник найбільшої партії "Союз Вітчизни ‒ Литовські християнські демократи" висловив солідарність із воюючою Україною, побажав перемоги у війні з Московією. "Для Литви і України важливо розвивати співпрацю в рамках Балточорноморського союзу", ‒ сказав Лаурінас Кащунас.

Підсумовуючи поїздку, Руслан Андрійко наголосив: "Народам нашого регіону треба працювати разом, адже ми розуміємо виклики як з боку Росії, так і з боку західних центрів глобалізму".

Українські націоналісти переконані, що розвиток міжнародних зв'язків України з організаціями Центрально-Східної Європи, які розуміють важливість народної ідентичності, важлива для підтримки колективних зусиль проти будь-яких імперіалізмів.

Прес-служба ВО "Свобода"