ВО "Свобода"

ENG

21 грудня 2017
Делегація "Легіону Свободи" відвідала установчі збори Українського козацтва у Румунії
Делегація "Легіону Свободи" відвідала установчі збори Українського козацтва у Румунії

На запрошення Павла Проданюка ‒ жителя міста Сатумаре, розташованому на румунсько-угорському кордоні, делегація "Легіону Свободи" відвідала установчі збори Українського козацтва, які організувала громада міста.

У складі делегації були командир "Легіону Свободи" Олег Куцин, комбатант Роман Роман і сокілець Тарас Куцин.

"Після знищення Катериною ІІ Запорізької Січі й переселення козаків на Дунай частину з них було розселено по Дунаю. Деякі поселення сягали Трансільванії. Асиміляційні процеси дуже сильно зачепили українців Румунії, однак вони пам'ятають свої етнічні корені, зберегли в пам'яті, що їхні предки були українськими козаками. Ця пам'ять стала поштовхом до створення української козацької громади", ‒ розповідає Олег Куцин.

На форум прийшли українці Сатумаре, колишній посол України в Румунії Т.Гринюк та козацькі отамани з Прикарпаття та Буковини. Прикметно, що на зборах були присутні декілька учасників, які не володіють українською, але серед їхніх предків є козаки і вони заявили про намір вивчати мову та повертатися до свого коріння.

Збори Українського козацтва Сатумаре
Збори Українського козацтва Сатумаре

Українці Сатумаре з живим інтересом слідкують, співпереживають подіям в Україні та із зацікавленням сприйняли доповідь командира "Легіону Свободи". Він запросив українців приїхати у Холодний Яр та брати участь в інших козацьких вшануваннях. Своєю чергою українці Сатумаре запросили комбатантів "Легіону Свободи" брати участь у своїх заходах. Також було домовлено про створення свободівської спільноти прихильників та сокільського осередку.

"Цікаві спостереження. Хоч містечко Сатумаре має таку саму кількість угорців, як і Берегове, там абсолютно не відчувається засилля угорців. Якщо дублювання назв існує ‒ воно не нав'язливе. Шрифт угорськомовних табличок рівнозначний або менший від румунського. Жодних прапорів Угорщини у місті.

Біля державної установи нема чужоземних прапорів
Біля державної установи нема чужоземних прапорів

На моє запитання щодо вивішування мадярських прапорів на державних установах ‒ українська діаспора не зрозуміла, як таке можливо.

Дублювання вивісок
Дублювання вивісок

Ідучи вулицями Сатумаре, ти відчуваєш, що ти в Румунії. На відміну від Берегового, де ти відчуваєш себе в Угорщині, адже там практично відсутня українська символіка та мова", ‒ ділиться враженнями Олег Куцин.

Командир "Легіону Свободи" також відзначив те, що попри наявність активної української громади у Румунії загалом та в Сатумаре зокрема, українська держава практично не підтримує українців закордоном. "Українські школи та церкви закриваються. Якщо українці поза межами Батьківщини зберігають свою ідентичність ‒ це відбувається лише завдяки низовій ініціативі", ‒ констатує Олег Куцин.

Прес-служба ВО "Свобода"