ВО "Свобода"

ENG

8 вересня 2017
Олег Осуховський: Заснування Міжнародної антикорупційної ради ‒ важливий крок до подолання корупції в Україні
Олег Осуховський: Заснування Міжнародної антикорупційної ради ‒ важливий крок до подолання корупції в Україні

8 вересня 2017 року народний депутат України від ВО "Свобода", член парламентського Комітету з питань запобігання та протидії корупції Олег Осуховський взяв участь у зустрічі народних депутатів України ‒ членів Комітету з представниками Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI). Під час зустрічі відбулося підписання Меморандуму про наміри та створення Міжнародної антикорупційної консультаційної ради (МАКР/IACAB).

У заході взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данія в Україні Рубен Медсен, члени Міжнародної антикорупційної консультативної ради з питань та протидії запобігання корупції.

Як зазначає Олег Осуховський, співпраця із міжнародними антикорупційними структурами, зокрема підписання Меморандуму із такою авторитетною організацією сприятиме подоланню корупції в Україні.

"Україна веде війну на двох фронтах: протистоїть зовнішньому агресорові та змушена долати корупцію, яка нищить державу зсередини. І в цій боротьбі всі гілки влади, правоохоронні та антикорупційні органи мають діяти спільно, якщо вони зацікавлені в результаті, якщо вони дійсно прагнуть подолати гнилу систему.

Водночас, розуміємо, що корупцію не подолати в умовах нереформованої судової системи. Ми не раз ставали свідками таких справ: злочинця приводять до суду, а суд його звільняє під заставу чи взагалі не визнає винним. Думаю, в наших українських реаліях цілком виправданим є створення Антикорупційного суду. Не так званої антикорупційної палати, а повноцінного, незалежного суду. Звичайно, за умови створення якісної законодавчої бази та забезпечення незалежного конкурсного обрання суддів. Це має бути дуже ретельний відбір, це мають бути абсолютно нові кадри, які не заплямували себе співпрацею із системою.

Мусимо розуміти: Україна не має багато часу. У нас війна, нас хоче знищити зовнішній агресор, а зі середини державу руйнує корупція. Такого подвійного тиску Україна може не витримати. Ми всі маємо підтримувати боротьбу з корупцією. Іншого вибору в нас немає. І на цьому шляху дуже цінною є співпраця із міжнародними антикорупційними структурами. Я підтримую підписання Меморандуму із такою авторитетною організацією і вважаю, що це сприятиме подоланню корупції в Україні", ‒ коментує Олег Осуховський.

Підсумком зустрічі стало заснування Міжнародної антикорупційної консультаційної ради, завданнями якої є передача спеціалізованих знань з розв'язання конкретних антикорупційних проблем та розробки законодавства, моніторинг та оцінка реалізації антикорупційної політики та нормативно-правової бази, аналіз загального прогресу в розслідуванні та винесенні судових вироків у корупційних справах найвищого рівня.

Прес-служба ВО "Свобода"