ВО "Свобода"

ENG

19 серпня 2017
Свободівець Олексій Фурман посприяв збереженню поховання генерала армії УНР Василя Татарського
Свободівець Олексій Фурман посприяв збереженню поховання генерала армії УНР Василя Татарського

19 серпня 2017 року голова Вінницької обласної "Свободи" та лідер депутатів-свободівців у облраді Олексій Фурман фінансово посприяв збереженню поховання видатного вінничанина, генерал-хорунжого армії УНР Василя Татарського.

Могила Татарського розташована у німецькому місті Інгольштадт. Поховання в Німеччині потребує регулярної плати землекористування ‒ оплати оренди місця під могилу. Протягом тривалого часу цю місію виконували українські політичні емігранти. Однак останній опікун генеральської поховання помер понад 10 років тому. Платити за могилу стало нікому. Відтак ще у 2016 році благодійний фонд "Героїка" взяв на себе зобов'язання оплачувати наявність могили, аби її не ліквідували адміністрація кладовища. Фонд також звернувся по фінансову допомогу до лідера свободівців на Вінниччині Олексія Фурмана. Свободівець, своєю чергою, не відмовив та допоміг добрій справи.

Василь Татарський
Василь Татарський

"Для нас вкрай важливим є збереження національної пам'яти. Без героїчного чину наших попередників не було б Української держави нині. Напередодні Дня Незалежности ми повинні згадати тих, хто не словом, а ділом у борні здобував свободу нашій нації. Герої визвольної боротьби ХХ століття на своєму прикладі показували, що дійсно важливе у житті. Тому потрібно брати цей приклад і реалізувати його у наш час. Кожна наша дія, кожен наш крок має вести до дійсно важливих речей ‒ це побудова сильної, соціяльної та національно справедливої держави", ‒ зазначив націоналіст.

Довідка: Василь Татарський (28.11.1898 с. Мурафа, Шаргородський район, Вінницька обл. ‒ 02.07.1992 рр. м. Інгольштадт, Баварія, ФРН ) генерал-хорунжий (в еміграції), громадський діяч, один з основоположників Союзу Українських Ветеранів в Німеччині та його голова від 1950 р. Уродженець Вінниччини служив в українській армії від 1918 року, командував 1-м куренем у 2-му Берестейському полку, брав участь у Першому Зимовому поході та в кампанії 1920-го. Разом із Армією УНР пішов на інтернацію, тож жив у еміграції. Він став співорганізатором Союзу українських ветеранів у Німеччині, видавав журнал "Український комбатант". Помер та похований в одній могилі зі дружиною-німкенею Сабіною.

Прес-служба ВО "Свобода"