ВО "Свобода"

ENG

30 червня 2017
Українські націоналісти в Еспанії вшанували Романа Шухевича та всіх борців за Україну
Українські націоналісти в Еспанії вшанували Романа Шухевича та всіх борців за Україну

30 червня 2017 року українські націоналісти в Еспанії провели навпроти Посольства України в Мадриді патріотичну акцію під гаслом "Святкуючи День Конституції України, вшануймо пам'ять борців за державний суверенітет і територіальну цілісність нашої Вітчизни".

Захід, санкціонований еспанською владою, розпочався виконанням Гімну України.

Ініціатор акції, голова Української патріотичної асоціяції "Воля" свободівець Іван Вовк, наголосив на особливій важливості цього дня в історії боротьби за Українську державність.

"30 червня 1941 року у Львові члени ОУН-революційної проголосили Акт відновлення Української Держави. Маю за велику честь і ласку Божу знати особисто зв'язкову генерал-хорунжого Тараса Чупринки Ольгу Ільків-Лико та його соратника Омеляна Коваля, який проголошував Акт відновлення Української Держави у місті Долина Івано-Франківської области. Ці легендарні особистості залишили свої підписи поруч із підписами нинішніх бійців проти московського агресора на цьому прапорі, що завжди з нами на всіх наших акціях. Вони своїм прикладом надихають нас на боротьбу за Українську Самостійну Соборну Державу і за Европу Вільних Націй", - акцентував націоналіст.

Він також заявив українською та еспанською мовами про підтримку акції Всесвітнього руху патріотів України за негайне звільнення заручників Кремля - українських військовополонених.

Окрім членів організації "Воля", у маніфестації взяли участь координатор Еспанського осередку ВГО "Сокіл" Євген Вайдич, ініціяторка волонтерського проєкту "Допоможи воїну" благодійниця Марія Вертецька, а також представник еспанської націоналістичної партії "Національний альянс" Хосе Марія Куіхада.

Прес-служба ВО "Свобода"