ВО "Свобода"

ENG

19 червня 2017
Українські активісти в Еспанії протестують проти ухвалення антиукраїнських законів про мову
Українські активісти в Еспанії протестують проти ухвалення антиукраїнських законів про мову

19 червня 2017 року голова Української патріотичної асоціації "Воля" в Еспанії свободівець Іван Вовк разом із активістами цієї організації Мирославою Голубович та Миколою Смоляруком вручили представникам Посольства України в Мадриді звернення українських трудових мігрантів проти ухвалення антиукраїнських законопроєктів про державну мову і про мови національних меншин. Звернення підписали 11 представників громадських, освітніх та культурних об'єднань українців із різних регіонів Еспанії.

Зокрема, документ підтримали: голова Української патріотичної асоціації "Воля" Іван Вовк, Мирослава Голубович ‒ педагог, почесна координатор осередку УПА "Воля" в Мадриді, Оксана Копчак ‒ педагог, координатор іспанського осередку ВОУ "Яворина", Світлана Кметик ‒ директор Мадридського НКЦВО МАУП, Мирослава Косовська ‒ директор Української школи "Світанок" в м. Алкала де Енарес, Марія Мельник ‒ в.о. директора Української школи "Наше майбутнє" в Мадриді, Геннадій Бєлов ‒ голова Асоціації українців "Відродження Нації" в м. Герніка-Лумо, Євгеній Вайдич ‒ координатор Іспанського осередку ВГО "Сокіл", Людмила Діхтяренко ‒ голова Асоціації "Молода Україна" в Мадриді, Ігор Кметик ‒ протодиякон, голова Культурно-релігійної асоціації імені Блаженнішого Митрополита Київського Володимира, Андрій Ворожбит ‒ голова об'єднання українських патріотів в м. Куенка.

У зверненні трудові мігранти з України обурюються антиукраїнською та антидержавницькою позицією урядовців Міністерства освіти та науки України та окремих депутатів Верховної Ради України, які лобіюють проєкту закону про забезпечення функціювання української мови як державної та проєкту закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення розвитку та використання мов національних меншин.

"Особливе занепокоєння в нас як громадян України, що вже тривалий час проживають у Королівстві Іспанія, але підтримують тісні зв'язки з Батьківщиною, викликає пропозиція впровадження у законопроєкті про мову "єзуїтського" принципу: "Статус української мови як єдиної державної мови не може бути підставою для заперечення мовних прав і потреб осіб, що належать до національних меншин". Тобто, на відміну від демократичної Іспанії, уряд якої системно сприяє інтеграції національних меншин у іспанську спільноту, українські високопосадовці пропонують українцям "інтегруватися" до мовних прав національних меншин, найчисельнішою з яких, звісно, є російська так звана "національна меншина", а по суті ‒ нащадки колонізаторів України російсько-радянського періоду. Адже в іншому випадку, відповідно до переконань очільниці МОН України та її заступника, українці не зможуть працевлаштуватися на території України в місцях компактного проживання так званих "національних меншин", ‒ йдеться в заяві.

Активісти також заявляють про підтримку вимоги фракції ВО "Свобода" у Львівській обласній раді про звільнення керівництва МОН України і притягнення міністра Лілію Гриневич та її першого заступника Володимира Ковтунця до кримінальної відповідальности за сприяння сепаратизму.

Як повідомляють активісти, ця акція українців стурбувала представників дипломатичної установи.

"Коли я читав дипломатові текст звернення, до посольства під'їхав патрульний автомобіль і з нього вискочили двоє поліціянтів. Працівник посольства спочатку сказав нам, що це вони, мовляв, періодично об'їжджають територію та повідомив поліціянтам, що проблем начебто немає. Однак останні наполягали на тому, що їх викликали працівники нашої амбасади. Сподіваюся, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін проведе зі своїми підлеглими роз'яснювальні бесіди щодо недопущення антидемократичних проявів стосовно громадян України, які перебувають за кордоном", ‒ зазначив Іван Вовк.

Прес-служба ВО "Свобода"