ВО "Свобода"

ENG

22 січня 2017
Українці в Еспанії провели мітинг-реквієм "Герої не вмирають"
Українці в Еспанії провели мітинг-реквієм "Герої не вмирають"

22 січня Українська патріотична асоціація "Воля" в Еспанії, яку очолює свободівець Іван Вовк, спільно з асоціацією "Молода Україна" (Світлана Кметик), а також еспанськими осередками НВО "Правий сектор" (Наталія Шпак-Кучер), ВОУ "Яворина" (Оксана Чорна) та ВГО "Сокіл" (Євгеній Вайдич) організували в Мадриді мітинг-реквієм "Герої не вмирають". У заході, який проходив на площі Еспанії, окрім представників української спільноти, взяли участь еспанські націоналісти, які підтримують Україну в боротьбі проти московської агресії.

Розпочався мітинг піснею-реквіємом пам'яті Небесної Сотні "Плине кача", після чого ведучий заходу Іван Вовк, звертаючись до присутніх, наголосив, що 22 січня є надважливою датою для українців, адже саме в цей день відбулися епохальні й трагічні події нашої історії.

"22 січня 2014 року на Майдані відійшли у вічність перші бійці Небесної Сотні. В той же час у Мадриді завершив свій земний шлях старійшина української громади в Еспанії Теодор Барабаш - офіцер дивізії "Галичина", а відтак, Першої Української Дивізії УНА, доктор гірничих наук, громадський діяч, християнин, націоналіст.

Ми також згадуємо про Акт Злуки УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року, який став можливим завдяки проголошенню незалежності Української Народної Республіки 22 січня 1918 року, коли Україна стала суб'єктом міжнародних відносин. Ця воістину героїчна сторінка нашої історії завершилася трагічно для Нації не лише через зовнішню агресію, а також через "яловість" і нерішучість українських політиків того часу, які понад 10 місяців (від створення Української Центральної Ради у березні 1917 року) вагалися стосовно вибору шляху розвитку: чи автономії у складі Російської держави чи проголошення незалежності, як того вимагали самостійники, очолювані Миколою Міхновським.

На превеликий жаль, нинішня постреволюційна влада у Києві мало чим відрізняється від своїх попередників столітньої давності, перевершивши їх хіба що цинізмом. Тому ми зобов'язані бути рішучими і мудрими, щоб не допустити помилок минулого і привести до влади справжніх патріотів, а не імітаторів", - підсумував націоналіст.

На вшанування пам'яті Теодора Барабаша українська співачка в Мадриді Олеся Заяць виконала акапельно його улюблену пісню "Чуєш, брате мій". На честь українців, які пролили кров за незалежність і суверенітет Вітчизни у ті буремні роки минулого століття, учні школи "Наше майбутнє" разом із вчителями української мови і літератури Тетяною Курило та Оксаною Чорною виконали пісню "О Україно, о рідна ненько".

Іван Вовк нагадав про ще одну подію, яка відбулася у ці дні два роки тому - про завершення героїчної оборони Донецького аеропорту українськими "кіборгами", коли вистояли патріоти, та не витримали бетон і залізо.

Також учасникам заходу було наголошено, що його організатори підтримують всесвітню акцію #StopPutinsWarInUkraine, яка 21 і 22 січня проходила у 50-ти країнах Європи, Азії, Америки та Австралії. На мітингу в Мадриді акцію представляла волонтерка полку "Азов" Анна Гарсія. Під час мітингу виступили публіцист з Тернополя Василь Квасновський, протодиякон Православної церкви з м. Алькоркон (Мадрид) Андрій Карабіновський, вчитель еспанської мови та літератури Хорхе Мартін, почесний член УПА ''Воля'' Анатолій Трофім'як, очільниця Мадридського осередку ВОУ "Яворина" Оксана Чорна, координатор відділу ВГО "Сокіл" в Еспанії Євген Вайдич, співзасновник Творчого об'єднання "Наше Слово" і волонтер Петро Варцаба. Останній у своєму виступі відзначив ті негативні моменти, які прослідковуються сьогодні у житті української спільноти в Мадриді - зокрема, відсутність підтримки громадської ініціативи та ігнорування патріотичних заходів працівниками Посольства України в Еспанії.

На мітингу волонтер і майстер віршованого слова Василь Іванюк зібрав у скриньку УПА ''Воля'' 368 евро пожертв. Іван Вовк запросив до слова музиканта і педагога Ярослава Допілка, брат якого Зеновій - лікар за фахом - ще в часи Майдану лікував поранених у Києві, а тепер - на Донбасі. Ярослав Допілко виконав пісню "Хлопці, будем жити", яку з ентузіазмом підхопили учасники акції. Завершився мітинг виконанням Державного Гимну України.

Додамо, що очільники осередків УПА ''Воля'' у Країні Басків (Геннадій Бєлов) та на півдні Еспанії (Ілона Єфремова) провели схожі акції у місцях свого проживання.

Прес-служба ВО "Свобода"