ВО "Свобода"

ENG

18 грудня 2016
Олег Панькевич взяв участь у перепохованні воїнів УПА біля Любачева в Польщі
Олег Панькевич взяв участь у перепохованні воїнів УПА біля Любачева в Польщі

18 грудня 2016 року на цвинтарі села Старий Люблинець, поблизу міста Любачева у Польщі відбулось перепоховання останків трьох борців за волю України, віднайдених під час розкопок працівниками комунального підприємства Львівської обласної ради "Доля". У заходах взяв участь заступник Голови ВО "Свобода", голова фракції ВО "Свобода" у Львівській обласній раді Олег Панькевич.

На похорон трьох невідомих повстанців зібралася українська громада Любачівщини, приїхали представники влади та громадськости з України. Обряд поховання розпочався в українській греко-католицькій церкві Святого Миколая у Любачеві, а поховали героїв на цвинтарі в селі Старий Люблинець.

"Це вперше українці проводили пошукові роботи та перепоховання за офіційного дозволу польської влади. На тлі недавніх антиукраїнських проявів у Польщі, зокрема численних випадків вандалізму на могилах, такий крок дуже важливий. У цивілізованому суспільстві поважають національну пам'ять инших народів та право на гідне поховання і вшанування померлих. Необхідно, щоби поляки та українці співпрацювали в цьому напрямку", - зазначив Олег Панькевич.

Українська делегація також відвідала інші українські поховання на цвинтарі.

Довідка.

Під час Другої світової війни на території українського села Старий Люблинець (тепер - територія РП) точилася боротьба між совєцькими, польськими військами та підрозділами УПА, загинуло десятки українців. Зокрема, у жовтні 1944 року 32-х мешканців було вбито Громадською міліцією, а в березні 1945-го під час так званої пацифікації від рук підрозділів внутрішньої безпеки Польщі загинуло щонайменше 58 осіб, було також спалено більшість житлових та господарських будівель. У травні 1947 року під час операції "Вісла" зі Старого Люблинця депортовано на західні та північні землі Польщі українців та мішані польсько-українські родини.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"