ВО "Свобода"

ENG

26 березня 2014
Відкритий лист-відповідь виданню "Шпігель" на публікацію про ВО "Свобода" від 17 березня
Відкритий лист-відповідь виданню "Шпігель" на публікацію про ВО "Свобода" від 17 березня

Цього листа було надіслано до редакції німецького видання "Шпігель".

17 березня на вашому сайті було опубліковано статтю "Жорстка правиця: німецька НПД підтримує тісні зв'язки зі Свободою" ("Tight on the Right: Germany's NPD Maintains Close Ties to Svoboda", spiegel.de). Оскільки матеріал стосується нашої політичної сили ‒ Всеукраїнського об'єднання "Свобода", ми вважаємо за потрібне надати коментарі з приводу цього матеріалу.

У статті мовиться про зустріч народного депутата України від ВО "Свобода" Михайла Головка, депутатів-свободівців місцевого рівня з представниками німецької партії НПД (German: Nationaldemokratische Partei Deutschlands, NPD) у травні минулого року під час відвідин саксонського парламенту у Дрездені.

На цій підставі Ваше видання засуджує контакти німецького уряду, неурядових фондів та організацій з нашою політичною силою.

На нашу думку, подібне судження є упередженим і незбалансованим. Наша політична сила ‒ ВО "Свобода" ‒ не має жодних домовленостей з партією НПД. Згадана зустріч пана Головка відбулася з його власної ініціативи і висловлені в її ході думки є його особистими міркуваннями. Для членів будь-якої політичної сили є нормальним зустрічатися з політиками, які представляють навіть кардинально протилежну ідеологію. З огляду на це, заголовок Вашої статті надає неправдиву інформацію ‒ жодних "тісних зв'язків" "Свободи" з НПД не існує.

Ми є правою політичною силою, що сповідує ідеологію українського націоналізму, але в жодному разі не позиціонуємо себе як носії або спадкоємці нацистської ідеології! Ми засуджуємо нацизм та його послідовників. Український націоналізм в розумінні "Свободи" ‒ це, найперше, любов до свого: нації, культури, території, мови та історії і готовність до їх захисту. Це не має нічого спільного з шовінізмом, антисемітизмом або ксенофобією.

ВО "Свобода" має на сьогодні четверту за розміром фракцію в українському парламенті, наші партійці обійняли важливі посади в новому Уряді, що сформований вслід за падінням кривавого режиму диктатора Януковича. Члени нашої партії очолюють 5 обласних державних адміністрацій. Ми також маємо суттєву кількість депутатів у місцевих радах і, напевно, найбільш лояльних партійних членів і прихильників. Отже, нас не просто підтримує велика кількість громадян. Ми діємо в правовому полі і маємо повну легітимність! З огляду на це, для дискримінації нашої політсили немає підстав.

У Вашому матеріалі також згадується про 14-ту дивізію Ваффен СС "Галичина" часів Другої світової війни, що була укомплектована українцями. Насправді, українські дивізійники вдягнули чужу військову форму не для служіння Гітлеру, а з метою захисту своєї землі від підступного ворога української нації ‒ радянського більшовицького режиму, який вбив мільйони українців.

Ми не віддаємо почестей структурі Ваффен СС, як такій, а також іншим структурам окупаційних армій на території України. Після завершення Другої світової ‒ майже через 70 років ‒ ми маємо віддавати шану усім загиблим в ній. Ми, українці, маємо моральний обов'язок, зокрема, перед загиблими представниками нашого народу, що втратив чи не найбільше своїх синів та дочок. Трагедія України була в тому, що українці воювали і гинули в складі різних армій та були використані різними режимами як гарматне м'ясо. Найбільша шана тим, хто в ті складні часи бездержавності воювали за Україну.

Що стосується військових у складі дивізії "Галичина", то хотіли б нагадати, що в матеріалах Нюрнберзького процесу було зазначено, що покаранню підлягають тільки ті вояки, причетність яких до військових злочинів доведена. І хоча дивізійників СС "Галичина" після війни перевіряли радянські комісії та суди, англійські комісії, а на вимогу єврейських організацій ‒ канадська комісія судді Дешена, ніхто з них не знайшов серед українських дивізійників військових злочинців. Радянські військові трибунали і суди репресували їх виключно як політичних злочинців за "измену Родины".

У Вашому матеріалі також висловлюється стурбованість з приводу наявності представництв нашої партії у Франкфурті, Кельні та Мюнхені. Прихильники нашої партії в Німеччині у складі цих представництв займались, поміж іншим, проведенням акцій на підтримку підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, організацією закордонних протестів проти кривавого режиму Януковича в Німеччині. У ці дні ми залучаємо їх до міжнародної протидії російській військовій агресії в Україну. Маємо надію, що їхня діяльність знайде підтримку серед громадян, урядових та неурядових інституцій Німеччини.

Насправді інформація статті, яку ми коментуємо, не є новою. І, природно, виникає питання: а чому її було оприлюднено лише тепер? Тепер, коли Україна стоїть перед найбільшою загрозою власній державності за останні понад 20 років. Тепер, коли ми спостерігаємо за виступами Лівих (Die Linke) у Бундестазі, де вони очорнюють нашу політичну силу. Тепер, коли ми бачимо активізацію проросійських сил в різних країнах, що усіляко підтримують російську пропаганду, яка прагне ослабити міжнародні позиції України через перекручування фактів. У цей контекст добре вписуються інформаційні атаки Російської Федерації, що інтенсивно проводяться проти сьогоднішньої української влади і чи не насамперед проти нашої політичної сили. Для нас пояснення дуже просте. Адже є безліч історичних фактів, що однозначно підтверджують: імперська Росія завжди стояла на позиціях знищення дієвих проукраїнських сил в Україні! І в цей складний для нашої країни час саме ВО "Свобода" стало ключовою мішенню прокремлівської пропаганди. Це і є реальною ціллю інформаційних атак, щедро спонсорованих Москвою.

Ми хотіли б зазначити, що ВО "Свобода" є сучасною політичною силою, що відкрита до співпраці. У нашій міжнародній діяльності ми шукаємо тих, хто підтримує традиційні європейські цінності, права людини, права націй, поважає їх суверенітет і виступає проти імперіалізму, чиє бачення стосовно України, Європи та глобальних викликів має спільні риси з нашим власним баченням.

Олег Панькевич, заступник Голови Всеукраїнського об'єднання "Свобода" відповідальний за міжнародні зв'язки