ВО "Свобода"

ENG

17 березня 2014
Звернення ВО "Свобода" до Бундестагу
Звернення ВО "Свобода" до Бундестагу

Кому: Професорові Норберту Ламерту,.

Президентові Бундестагу.

Копії: головам парламентських груп ХДС/ХСС.

(CDU/CSU), СДП (SPD), Ліві (Die Linke),.

Союз 90/Зелені (Bündnis 90/Die Grünen).

Шановний пане Президенте Бундестагу,.

шановні голови парламентських груп,.

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" висловлює свою повагу німецькому Бундестагу і звертається щодо такого.

Ми уважно ознайомилися зі змістом дебатів у Бундестазі від 13 березня 2014 року в частині, що стосувалась України, а також представників нашої політичної партії (ВО "Свобода") зокрема, під час виступу лідера Лівих Грегора Гізі. На нашу думку, частина озвучених позицій та тверджень не є об'єктивною. У зв'язку з цим, ми хотіли б надати фактичну інформацію, а також викласти власний погляд стосовно озвученого.

Щодо можливого розколу в українському суспільстві та в країні.

Справді, між Східною та Західною Україною існують розбіжності. І ви, напевно, зможете легко нас зрозуміти на прикладі вашої власної країни: через 20 років після об'єднання розділена Німеччина й далі відчуває як ментальні, так і економічні відмінності поміж східними та західними регіонами. Але це жодним чином не порушує питання про необхідність поділу країни! Подібним чином і в Україні єдина нація, що тривалий час була розділена кордонами імперій, має регіональні відмінності, але вони не настільки сильні, щоби порушувати питання про розділення країни! Насправді, реальним джерелом сепаратизму є очевидне або приховане стимулювання подібних тенденцій Російською Федерацією. Визнаємо, що така ситуація стала можливою в результаті бездіяльності попередньої влади, проти якої ми боролися і яка грабувала країну замість того, аби дбати належним чином про безпеку держави.

13 і 14 березня 2014 року в Донецьку та Харкові відбулися агресивні сутички, під час яких загинули і були поранені громадяни України. В обох випадках напади та насильство чинилося "в ім'я Росії" за прямою або непрямою участю громадян Російської Федерації. Іноземці-екстремісти підбурюють людей до силового захоплення органів влади і здіймають над ними російські прапори. Ситуація стає настільки загрозливою, що змушує нас виступати за закриття російсько-українського кордону.

Однак останнім часом мітинги на підтримку цілісності нашої держави відбуваються в багатьох містах Сходу та Півдня України, включаючи Одесу, Харків, Дніпропетровськ, Херсон, Запоріжжя, Луганськ, Сімферополь. Хотів би також звернути вашу увагу на те, що багатотисячні мітинги проти російської інтервенції в Україну проводяться в таких містах Російської Федерації, як Москва, Санкт-Петербург та інших. 15 березня 2014 року Москва зібрала 50-тисячний мітинг на знак солідарності з Україною та проти путінської агресії.

Стосовно отриманої кількості голосів під час відсторонення від посади Президента Віктора Януковича.

Конституційною більшістю голосів в нашому парламенті є 2/3, тобто 300 голосів з 450. Тому озвучена паном Гізі інформація, що в подібних випадках необхідно 75% голосів депутатів не відповідає нашим правовим реаліям. Рішення про відсторонення від виконання обов'язків Віктора Януковича у зв'язку з його самоусуненням від здійснення повноважень було ухвалено 328 голосами. Згодом, за призначення нового уряду проголосував 331 депутат. Відповідно, звертаємо вашу увагу на повну легітимність голосувань у Верховній Раді України і легітимність української влади загалом.

Щодо озброєних активістів навколо Верховної Ради під час ухвалення важливих рішень.

Не варто ставити в один ряд протестувальників Майдану без вогнепальної зброї навколо Верховної Ради і масовану окупацію озброєними військовими формуваннями Російської Федерації української території, якою є Кримський півострів. Якщо в першому випадку це були громадяни України, що вийшли на захист своїх прав від кримінального режиму, то в другому ‒ це іноземні окупанти, які прийшли для захоплення території суверенної держави під гітлерівським приводом "ущемлення прав співвітчизників"!

Стосовно входження до нового українського уряду "фашистів".

Вважаємо прикрістю огульне використання терміна "фашист" у стінах вашої поважної установи. Українська націоналістична партія "Свобода" не сповідує ні шовінізму, ні расизму, ні антисемітизму, ні імперіалізму. Якщо ви хочете це заперечити, будь ласка, наведіть доведені судами факти, радше ніж поширювати пропаганду кремлівських ідеологів. Наша партія існує вже понад 20 років і увійшла до влади лише в лютому 2014 року. За тривалий час нашого шляху до влади будь-які прояви зазначених явищ вже давно б стали надбанням широкої громадськості та були використані опонентами партії для її заборони в рамках українського законодавства. Але нічого з цього не було.

Щодо висловів лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока.

Наведена паном Гізі фраза є перекрученою та свідомо спотвореною в порівнянні з тим, що було сказано 10 років тому. З того часу відбулося кілька судових розглядів і жоден не встановив у словах пана Тягнибока складу злочину, спрямованого на розпалювання міжнаціональної ворожнечі. 2004 року, виступаючи на могилі борців за незалежність України, Олег Тягнибок говорив про те, що українські повстанці боролись за незалежність України у 1942-1960 роках. Він згадував ті народи, що у складі окупаційних армій та каральних органів окуповували українську землю та спричинили до численних втрат серед українців. Натомість саме пан Гізі, перекручуючи сказане, фактично принизив ці народи.

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" твердо стоїть на позиціях непорушності суверенітету та незалежності України, дотримання норм національного та міжнародного права, захисту прав людини та збереження миру. У цей складний для нашої держави період ми відкриті до співпраці з міжнародною спільнотою.

Заступник Голови ВО "Свобода" Олег Панькевич