ВО "Свобода"

ENG

27 грудня 2016
Михайло Галущак: Московсько-українська війна очима еспанців - це Реконкіста
Михайло Галущак: Московсько-українська війна очима еспанців - це Реконкіста

Упродовж 20-27 грудня 2016 року в Еспанії на запрошення Української патріотичної асоціяції "Воля" боєць "Легіону Свободи" (у складі батальйону "Січ" у 2015 році), керівник служби ВО "Свобода" з питань національної пам'яти Михайло Галущак взяв участь у святкових різдвяних заходах.

"Моє знайомство з українською громадою у Мадриді розпочалося з української коляди на Різдвяному ярмарку національних меншин. Українська патріотична організація "Воля" та Українська суботня "Школа Наше Майбутне" організовували вертеп, участь у якому взяли кілька десятків українців, серед яких значна частина учнів. Коли чуєш українську коляду на чужині, відразу згадуєш батьківських поріг", - зазначив свободівець.

Також Михайло Галущак зазначив, що на запрошення еспанських націоналістів відвідав музей "Блакитної дивізії", яка є аналогом української Дивізії "Галичина" та символом боротьби проти комунізму. "Якби українці вигнали комуністів із своєї землі, як це зробили еспанці перед Другою світовою війною, то, можливо, Євген Коновалець чи Степан Бандера стали б другим Франсіском Франком, який позбавив Еспанію німецької та совєцької окупації", - зауважив націоналіст.

Михайло Галущак на одному з українських вечорів мав честь нагородити українських волонтерів в Еспанії від Патріярха Київського і всієї Руси-України Філарета медаллю "За жертовність і любов до України". "У війні є багато фронтів і один із них - це допомога тим, хто тримає зброю в руках. Можливо, комусь здається, що підтримка кожного волонтера є всього лише маленький крок до нашої перемоги, але довгий шлях долається маленькими кроками", - зазначив свободівець.

У неділю боєць "Легіону Свободи" відвідав українську церкву, яка, на його думку, є одним з найбільш об'єднуючих чинників для українців за кордом.

"Загалом варто наголосити, що українці будуть цікаві світу лиши будучи українцями. З приємністю у багатьох розмовах з еспанцями відчув позитивне ставлення до українців, особливо до тих, хто сьогодні бере участь у московсько-українській війні, яку багато еспанців порівнюються із своєю Реконкістою (визволення Іспанії від арабських окупантів)", - зазначив свободівець.

Михайло Галущак завдячує своєму візиту в Мадрид голові Української патріотичної організації в Еспанії "Воля" свободівцю Івану Вовку та еспанському військовому.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"